خریداران بیش از یک خودرو باید مالیات بدهند

براساس سازکاری که در دست اجراست، وزارت امور مالی و دارائی به ماجرای تحویل خودروهای معوق خودروسازان ورود نموده و از کسانی که با هدف فروش و کسب درآمد، در فروش اینترنتی خودروسازان شرکت نموده اند، مالیات می گیرد.

خریداران بیش از یک خودرو باید مالیات بدهند

به گزارش تسنیم، با توافق به عمل آمده میان وزارت صنعت و خودروسازان قرار شده خریدارانی که زمان تحویل خودروهای آنها اول شهریور ماه تا 30 دی ماه است خودروهای خود را با قیمت قبل دریافت نمایند. یک مقام مسئول در سازمان امور اقتصادیاتی در همین ارتباط به تسنیم گفته است: اجرای ماده 4 آیین نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف نمایندگان در تحویل خودروهای ثبت نامی به مردم با قیمت های گذشته باعث می گردد خریداران به دلیل تفاوت قیمت خودروهای ثبت نامی و بازار آزاد، سود قابل توجهی را کسب نمایند.

وی اضافه کرد: در این میان کسانی هستند که بیش از یک خودرو ثبت نام نموده و به نوعی مصرف نماینده نهایی خودرو نیستند و با هدف کسب سود و درآمد در طرح های فروش اینترنتی شرکت نموده اند.

این مقام مسئول در سازمان امور اقتصادیاتی با بیان اشاره به توافق های اولیه میان وزارت امور اقتصادی و دارائی و صنعت، معدن و تجارت، گفت: مطابق این توافق فهرست، مشخصات و کدملی خریدارانی که در طرح های پیش فروش شهریور تا دی ماه خودروسازان شرکت نموده اند، از سوی وزارت صمت در اختیار وزارت امور اقتصادی و دارائی قرار می گیرد تا براساس آن، خریدارانی که بیش از یک دستگاه خودرو خریداری نموده اند مشمول پرداخت اقتصادیات از محل کسب درآمد از این محل خواهند شد.

وی توضیح داد: نابسامانی ماه های اخیر بازار خودرو، باعث شده تا عده ای سودجو روی این موج سوار شده و برای کسب سود و درآمدهای کاذب به خرید و فروش خودرو روی آورند. این اقدام در نگاه نخست یک ناهنجاری اقتصادی به شمار می آید که باید برای آن چاره ای اندیشیده گردد اما تا آن موقع، سازمان امور اقتصادیاتی به این حوزه ورود نموده و از فعالان آن اقتصادیات دریافت خواهد نمود. البته دیگر اطلاعات اقتصادی این افراد نیز آنالیز می گردد تا در صورت انجام اقدامات مشابه، ملزم به پرداخت اقتصادیات شوند.

منبع: همشهری آنلاین

به "خریداران بیش از یک خودرو باید مالیات بدهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خریداران بیش از یک خودرو باید مالیات بدهند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید