قیمت نفت جهش کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، روز پنج شنبه، قیمت نفت جهش کرد و شاخص برنت به بالاترین قیمت سال جاری خود رسید، اما رشد قیمت ها پس از آن محدود شد که انتشار گزارشی از افت هزینه کردها در بخش خرده فروشی آمریکا، نگرانی بازارها از کند شدن اقتصاد جهانی را تقویت کرد.

قیمت نفت جهش کرد

پس از این که در گزارشی اعلام شد که میزان فروش خرده فروشی های آمریکا، بزرگترین اقتصاد دنیا، به کمترین میزان خود در بیش از 9 سال اخیر رسیده است، بازارهای سهام آمریکا افت کردند.

چشم انداز مالی آمریکا همچنین با داده های دیگری که نشان دهنده افزایش غیرمنتظره تعداد آمریکایی هایی بود که تقاضای بیمه بیکاری نموده بودند، تیره تر شد.

اما جدای از این عامل های محدودکنند قیمت، عامل اصلی بالا برنده قیمت نفت در معاملات دیشب، امید سرمایه گذاران به حل شدن اختلافات تجاری آمریکا و چین در دور اخیر مذاکرات تجاری دو کشور بود که از امروز با مقامات رده بالا پیگیری می گردد.

قیمت پیش خرید هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال، بنچ مارک بین المللی قیمت نفت، با 96 سنت یا 1.51 درصد جهش، به 64.54 دلار رسید. شاخص برنت در معاملات دیشب به رکورد سال 2019 خود دست یافت و 64.81 دلار شد.

قیمت پیش خرید هر بشکه نفت خام نیمه سنگین تگزاس غرب آمریکا، دابلیوتی آی، با 13 سنت با 0.24 درصد رشد بسته شد و به 54.54 دلار رسید.

به این ترتیب رشد سال جاری قیمت های نفت به حدود 20 درصد رسید که بیشترین عامل آن چشم انداز کاهش عرضه با افت فراوری اوپک و متحدان آن که در راس آن روسیه قرار گرفته است، می باشد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "قیمت نفت جهش کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت نفت جهش کرد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید